top of page
Ara
  • Yazarın fotoğrafıTezer Aktay

Yalnızım Mesut Bey

Evet. 2. Sezon 3. Bölümdeki "Mirket Tezer" benim.


Mesut Süre'yi bilirsiniz. Kendisi uzun zamandır radyo programı yapmakta, stant up show'ları var. Gözlemim; bu ikisi genelde aynı kitleye hitap ediyor. Fakat sanırım 2-3 sene önce başladığı "İlişki Testi" ile çok daha fazla ve farklı bir kitleye ulaştı. Parasına para, ününe ün kattı kendileri.

Ardından bir gün Youtube'da katılcılara özel açtığı yayında (İlişki Testi Biz Bize) onunla aynı ekipte yer alan Süreyya Bursa ile birlikte bir duyuru yaptılar. "Yalnızım Mesut Bey" adında İlişki Testi'nin bekarlara özel olan bir versiyonuna başlayacaklarını söylediler. BlutTv'de. Zaten İlişki Testi de Süreyya Bursa'nın bulduğu bir format.

Çok zaman geçmeden resmi duyuru yapıldı. Bir web sitesi hazırlanmış. Oradaki sorulara cevap verip, videonuzu iletmeniz isteniyor. Ben de yaptım. Çünkü neden yapmayayım. Hem Mesut Süreyi çok seviyor ve her platformda her formatını takip ediyorum hem de dünyanın en işsiz insanıydım o arada.

Bu arada Mesut Abi ile ilgili şöyle enteresan bir yorumum var. Kendisini az seven yok. Kiminle muhabbetini yapsam ya "İlişki Testi'nin her bölümünü üçer kez izledim" deniyor ya da "sürekli bağırarak şaka yaptığını sanan şu uzun adam mı?" deniyor. Ben tahmin edebileceğiniz üzere ilk taraftayım.

Videomu güzelce çektim yolladım. Aradan bir zaman geçti. "1. Sezon 5. bölümde konuk etmek isteriz sizi" dediler. "Süper!" dedim. "Yer, zaman bilgileri kesinleşince size ulaşacağız" deyip kapadılar. İki gün sonra "Biz dilerseniz sizi şimdilik misafir edelim. Planlarda değişiklik oldu" dendi. "Okey" dedim. Çok da üzerinde durmadım açıkcası. Telefondan sonra sadece sıcağı sıcağına "Acaba neyimi beğenmediler? Stolklarken kaç sene önce attığım hangi tiviti buldular da vazgeçtiler acaba ya off" dedim ve saldım.

Program ikinci sezonuna başladı. İlk bölümü izlediğim sıralarda yine telefonum çaldı ve "2. Sezon 3. Bölümde konuk görmek isteriz seni" dendi. "Dedim Harkulade". Öyle de oldu.

Mesut Süre bende hep boyundan mıdır, bazen insanlara çok yüklenmesinden midir bilmem hep böyle sahne arkasında, kuliste çok katı, kibirli, ukala bir adam imajı uyandırmıştı. Tam tersiymiş ama. İnanılmaz sıcak, rahatlatan ve ilgili bir adam. Stand Up'la uğraştığımı öğrendiğinde inanılmaz destek oldu. Instagram'dan ekledi. Arkasından yazdı, hal hatır sordu. Takip etti. Program içinde reklamımı yaptı bir güzel sağ olsun. Cidden o 2 metre boyunun içinde tontik ve düşünceli bir adam var. Tüm ekibi de öyle. Hepsi inanılmaz sıcak ve tatlılar. Bu hep tutan projelerde şey geyiği olur ya; "biz bir aile gibiyiz, işimizi severek yapıyoruz, biz yaparken eğleniyoruz vb" bu Yalnızım Mesut Bey için şehir efsanesi değil gerçekmiş.

Benim için çok güzel bir deneyim oldu. Beni yalnız bırakmayıp oraya gelen ve benim programda konuşan arkadaşlarımı İlişki Testi'ne davet etmesi daha da tatlı oldu bizim için. Çok güzel hatıralar biriktirmiş olduk sayesinde. (İlişki Testi Hazal-Feyyaz Berber).

Bir de bana ona göre küçük benim için büyük ve güzel bir haber verdi. Ama ne yazık ki burada paylaşamıyorum onu şu an tabi. Umarım aylar sonra buraya gelir, sevinçle editlerim.

Seviliyorsun uzun adam.
bottom of page